Literacki sukces Emilii Górskiej z kl. 7b

pisanie 2021W maju br. został ogłoszony XVI Międzyszkolny Konkurs Literacki „Młody Literat” organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 16 pod patronatem Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu. Jego celem było rozwijanie zdolności twórczych uczniów oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się różnymi formami wypowiedzi. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz VII-VIII. Kapituła oceniła aż 70 nadesłanych prac.
Komisja zwracała uwagę na ich formę i treść, poprawność stylistyczną, językową, ortograficzną, interpunkcyjną, a także pomysłowość w ujęciu tematu, ciekawe rozwiązania i indywidualne cechy stylu. W drugiej kategorii wiekowej udział wzięła uczennica z naszej szkoły – Emilia Górska z kl. 7b, która napisała opowiadanie z dialogiem pt. „Świat do góry nogami”. 21 czerwca jury konkursu opublikowało wyniki. Miło nam poinformować, że wśród zwycięzców znalazła się uczennica naszej szkoły, która zajęła III miejsce w grupie klas starszych. Emilka otrzyma nagrodę rzeczową, a jej praca zostanie opublikowana w „Modelowym Nauczaniu” – kwartalniku MCWE w Opolu. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu!