Akcja „Podaj Łapkę” zakończona

031Zakończyliśmy tegoroczną edycję zbiorki karmy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt prowadzonego przez Fundację „Mali Bracia” w Paryżu (gmina Pokój). W zbiórce wzięło udział Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr IX w Opolu, Państwowa Szkoła Podstawowa nr 11 w Opolu oraz, dzięki uprzejmości Pani Doroty Ganczarskiej, Publiczne Przedszkole nr 2 w Opolu. Łącznie udało się zebrać ok. 450 kg karmy oraz akcesoria (miski, smycze, zabawki, koce, ręczniki). Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę.
4 listopada klasa 6a wraz z wychowawcą, Panem Tomaszem Sochą, klasa 7a z Panią Alicją Gawinowską oraz Pani Ewa Dachnowska pojechali do schroniska w Paryżu przekazać zebrane dary. Przy tej okazji udało się wyprowadzić na spacer kilka spragnionych ludzkiej obecności czworonogów. A może w Twoim domu jest miejsce dla jednego z nich?

Klasa 6a odświeżyła adopcję, gdyż Drops niestety odszedł na drugą stronę tęczowego mostu. Dzieci zaopiekują się teraz wirtualnie Grubym. Swoją przyjaźń zaczęli od wyprowadzenia go na spacer. Klasa 7a także adoptowała wirtualnie pieska. Jest to Lusi, która niestety boi się kontaktu z obcymi ludźmi i trzymała się z daleka od swoich nowych właściceli. Wyjazd był bardzo udany i nawet kapryśna pogoda, która rano przywitała nas intensywnymi opadami, nie zdołała go popsuć!