„Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny”

0217 listopada klasy 3a i 3b w ramach projektu „Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny” wzięły udział w tzw. Lekcjach bioróżnorodności w Mosznej.

Dzieci, nieprzestraszone legendą o białej damie, duchu zamku, żwawo zabrały się do pracy. Podzieleni na zespoły robocze z pomocą przeszkolonych w temacie bioróżnorodności przewodników nie marnowali czasu. Zajęcia były niezwykłe. Należało odnaleźć pomniki przyrody. Po odnalezieniu monumentalnych roślin trzeba było je zmierzyć. Przyjemnością i rozrywką intelektualną było nadawanie imion żywym pomnikom.
Dzieci obserwowały przyrodę i odkrywały skarby natury, kryjące się wśród alejek wokół pałacu. W ramach zajęć uczniowie otrzymali poczęstunek, a także niespodziankę. Wspólne zabawy, gry integracyjne pomogły rozgrzać się w ten jesienny, chłodny dzień i wraz z pysznym obiadem były ukoronowaniem tej bogatej we wrażenia wycieczki.

teams

e dziennik