„Boże Narodzenie w pudełku po butach”

08W listopadzie kl. 7a i 7d włączyły się niezwykłą akcję charytatywną „Boże Narodzenie w pudełku po butach”, której pomysłodawcą jest Fundację „Antoni” z Wrocławia. Akcja ta ma na celu pomoc ludziom bezdomnym i skrajnie ubogim, w których Święta potęgują odczucie osamotnienia, wyobcowania i odrzucenia. Przygotowania rozpoczęły się już w listopadzie.

Uczniowie postarali się o pudełka, do których wraz z rodzicami zakupili najpotrzebniejsze wg nich rzeczy - było jedzenie, środki czystości, świąteczne słodkości, ale też i ciepła czapka, skarpety czy nowa para rękawiczek. W międzyczasie na lekcjach wychowawczych przygotowywali własne kartki świąteczne z pięknymi życzeniami, płynącymi prosto z serca. Pod koniec miesiąca rozpoczęło się wielkie pakowanie! Wszystkie rzeczy zostały posegregowane, wraz z kartkami ułożone w pudełkach, by na końcu móc je pięknie zapakować. Do każdego prezentu uczniowie dołączyli również specjalną karteczkę z opisem. 7 grudnia ks. Daniel Nowak pojechał do Wrocławia i w imieniu uczniów przekazał Fundacji przygotowane paczki. Wszystkim, którzy pomogli dzieciom przy organizacji akcji, bardzo dziękujemy – za poświęcony czas, pieniądze, dobre serce i zrozumienie. 7a i 7d – byliście fantastyczni i ze wzruszeniem obserwowaliśmy, z jaką radością i zaangażowaniem czynicie dobro w stosunku do tych, których nie znacie, a którzy tak bardzo potrzebują ludzkiej miłości i wsparcia! Brawo!