Dzień otwarty w szkołach średnich!

02Jak co roku w dniu 21 marca opolskie szkoły ponadpodstawowe otworzyły swe podwoje przed uczniami klas ósmych. Również nasi uczniowie skorzystali z tej gościnności. Podzielili się na trzy grupy i wraz ze swoimi wychowawcami (p. Adą Nowińską, p. Ewą Dachnowską, p. Agatą Szopą) oraz szkolnym pedagogiem (p. Mariuszem Garbcem) udali się, by zwiedzić różne szkoły. Jedna grupa (największa) zdecydowała się na odwiedzenie Liceów numer 1, 2 i 3. Druga grupa poszła do Techników: Mechanicznego, Elektrycznego i Ekonomicznego. Trzecia grupa udała się do Akademii Rzemiosła, a także do ZSZ nr 4 (technikum gastronomiczno-handlowo-hotelarskie) Zespołu Szkół Technicznych im. K. Gzowskiego (kształci w kierunkach: technik weterynarz, informatyk, programista, technik budownictwa, architektury krajobrazu, geodeta), oraz Zespołu Szkół Budowlanych. Mamy nadzieję, że ta wizyta pomogła młodzieży w podjęciu ważnych decyzji dotyczących dalszej edukacji.