Klasy IV w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

122 czerwca 2022 r. klasy IV były na wycieczce szkolnej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Pierwsza atrakcją czekającą na uczniów była wspinaczka wraz z przewodnikiem na skalę zwaną Tytanikiem. Jego nazwa pochodzi od charakterystycznego kształtu, który przypomina dziób statku. W trakcie odpoczynku pan przewodnik opowiadał legendę o ruinach zamku w Olsztynie. Następnie wszyscy udaliśmy się do kamieniołomu, gdzie ze skał mogliśmy wydobyć cenne minerały. Ostatnim punktem wycieczki był długi spacer na rynek w Olsztynie k. Częstochowy, gdzie uczniowie zjedli obiad, kupili pamiątki oraz uczestniczyli w warsztatach. Podczas warsztatów uczyliśmy się jak robić dredy i filcować wełnę. Te zajęcia przyniosły nam dużo frajdy. Wszystkie te atrakcje dostarczyły nie tylko uczniom, ale i nauczycielom dużo niezapomnianych wrażeń i wspomnień.