"Kapral Wojtek i wojenna Odyseja Polaków"

14a31 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły Helenka Sinica VII a, Kajtek Drosik VII b i Mikołaj Frączak - Kot VII d wzięli udział w Konferencji Popularnonaukowej stanowiącej podsumowanie całorocznego projektu "Kapral Wojtek i wojenna Odyseja Polaków". Konferencja odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym nr IX im. Generała Władysława Andersa w Opolu. Podjęliśmy się zadania, przygotowaliśmy wystąpienie i prezentację, którą zatytułowaliśmy (cytując jednego z żołnierzy II Korpusu Polskiego generała Władysława Andersa) ,, Niedźwiedź Wojtek nadzieja i przyjaciel Polaków". Nasza prezentacja została bardzo dobrze przyjęta, a my dużo nauczyliśmy się korzystając z wiedzy naszych starszych kolegów licealistów.

Zachęcamy do zapoznania się z miesiem Wojtkiem w łatwiej do zapamiętania formie!