DZIEŃ PSZCZÓŁ

08Światowy Dzień Pszczół został uchwalony 20.XII.2017 w Nowym Jorku przez ONZ. To święto ma uświadomić ludziom jak ważna rolę odgrywają pszczoły , że należy szanować ich pracę , chronić je bo od ich istnienia zależy nasze życie. Dlatego Samorząd Uczniowski postanowił zainicjować obchody tego dnia również w naszej szkole angażują przede wszystkim uczniów klas I-III. Starsi koledzy z SU przygotowali prezentację edukacyjną o tych pracowitych owadach, quiz wiedzy oraz degustację pysznego miodu dla uczniów klas I-II. Natomiast uczniowie klas III spotkali się z Panem Dominikiem Łęgowskim, który na co dzień pracuje w Stobrawskim Parku Krajobrazowym i doskonale zna się na tych pożytecznych owadach. Nasz gość w ciekawy sposób przekazał uczniom dużo widomości o życiu pszczół oraz zaprezentował bardzo oryginalne zdjęcia. Następnie klasy III wzięły udział w grze terenowej zorganizowanej przez SU. Dziękujemy pani Soni Jazłowieckiej za wypożyczenie ula, sprzętu i stroju pszczelarza.

Zadania związane były oczywiście z pszczołami a celem gry było odnalezienie królowej pszczół, która czekała na uczniów ze słodką niespodzianką. Następnie uczniowie kontynuowali temat w klasach i na świetlicy szkolnej. Zostały wykonane prace plastyczne, uczniowie rozwiązywali krzyżówki i rebusy których bohaterka była oczywiście pszczoła. Finałem tego dnia było możliwość obejrzenia
i poznania budowy prawdziwego ula, stroju pszczelarza i jego narzędzi pracy ekspozycji przygotowanej w holu szkoły.