SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY DL UCZNIÓW KLAS VII O TYTUŁ POLIGLOTY PSP 11 W OPOLU

poliglota11 2022Tegoroczna edycja konkursu językowego dla uczniów klas 7 o tytuł Poligloty PSP 11 odbyła się w dniach 31.05.22. oraz 07.06.22. Wzięło w niej udział 30 uczniów, na których czekała część pisemna leksykalno –gramatyczna z j.angielskiego oraz drugiego języka obcego (tj. hiszpańskiego lub niemieckiego). Najlepsi uczniowie wyłonienie po części pisemnej przystąpili do części ustnej, w której musieli opowiedzieć w dwóch językach o sobie , swojej rodzinie , zainteresowaniach, planach na przyszłość itp. Uczniowie odpowiadali również na pytania jury, w składzie którego znaleźli się nasi nauczyciele poszczególnych języków obcych.
Tytuł najlepszych Poliglotów zdobyli:
Dorota Konczala kl. 7d. –I miejsce
Kajetan Drosik kl. 7b. – II miejsce
Alicja Czubak kl. 7c –III miejsce
Wyróżnienia otrzymali również : Kasper Twaróg kl. 7d, Magdalena Psiurska kl. 7b , Katarzyna Korbas kl. 7b , Szymon Siwiński kl. 7a , Maja Śmigowska kl.7c