Wizyta klasy 8b  w ZSZ im. S. Staszica w Opolu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

Autor: Michał Koryczan poniedziałek, 24 October 2022 18:55

obraz 2022 10 26 102210003

Ogólnopolski Tydzień Kariery  jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym zainicjowaną przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej.  I właśnie w ramach tej akcji 21.10.  uczniowie klasy 8b  wraz z wychowawcą i Szkolnym Doradcą Zawodowym odwiedzili Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Opolu. Nasi ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjna placówki, wzięli udział w  kilku ciekawych warsztatach i zajęciach  przygotowanych przez nauczycieli i starszych kolegów.  Poznali zasady kształcenia w następujących kierunkach: Technik analityk, technik agrobiznesu i ochrony środowiska, technik grafiki i poligrafii cyfrowej czy technik usług fryzjerskich.