Wszawica

wszawica 20211

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

W tym roku szkolnym podobnie jak w latach poprzednich nasza szkoła może poszczycić się bardzo wysokimi wynikami egzaminu ósmoklasisty. Mimo trudniejszych warunków – długo trwającego nauczania zdalnego, ósmoklasiści poradzili sobie bardzo dobrze, kontynuując naszą chlubną tradycję. Wszak uczniowie Jedenastki co roku osiągają jedna z najwyższych wyników.
W tym roku nasza szkoła została uznana za najlepszą szkołę podstawową w Opolu, co potwierdzili tegoroczni ósmoklasiści, osiągając jedne z najwyższych wyników egzaminu, z języka polskiego i języka angielskiego nasza szkoła osiągnęła najwyższe wyniki w mieście, z matematyki – drugi wynik.
Jesteśmy z Was dumni i serdecznie gratulujemy.
Dziękujemy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom, nasz wspólny trud przyniósł piękne owoce.

JĘZYK POLSKI

MATEMATYKA

JĘZYK ANGIELSKI

MIASTO

WOJEWÓDZTWO

KRAJ

DOBRY START 300+

Dobry Start od ZUS

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus). Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia trafią wyłącznie na rachunki bankowe.

W ramach programu Dobry Start rodzice i opiekunowie dzieci mogą otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł na zakup podręczników i artykułów szkolnych.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie online:

• przez serwisy bankowości elektronicznej tych banków, które udostępniły taką możliwość,
  • na portalu PUE ZUS,
  • na portalu Emp@tia.

Od 1 lipca 2021 r. obsługą wniosków, przyznawaniem i wypłatą świadczeń zajmuje się ZUS. Dlatego wszystkie informacje o złożonym wniosku i świadczeniu będą dostępne na portalu PUE ZUS. Osoby, które nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, mogą go założyć samodzielnie przez internet lub z pomocą pracownika ZUS - w naszej placówce, podczas e-wizyty, w czasie naszego dyżuru w innej instytucji.

ZUS wypłaci pieniądze tylko na konto bankowe wskazane we wniosku. Wypłata będzie realizowana:

• do 30 września 2021 r. – na podstawie wniosków złożonych do końca sierpnia,
  • w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku – na podstawie wniosków składanych od września.

Aby ułatwić wypełnianie i składanie wniosku o świadczenie z programu Dobry Start przez rodziców, opiekunów prawnych oraz osoby sprawujące pieczę nad dzieckiem, na PUE ZUS udostępniliśmy intuicyjny kreator wniosków. Kreator krok po kroku prowadzi wypełniającego wniosek przez proces uzupełniania wymaganych danych i informacji.

Każda osoba, która będzie potrzebowała wsparcia w złożeniu wniosku o świadczenie z programu Dobry Start może liczyć na pracowników ZUS. Pomoc można uzyskać:

• na specjalnej infolinii pod numerem 22 290 22 02 w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 8.00 –15.00
  • w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) ZUS w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 7.00 –18.00 pod numerem telefonu 22 560 16 00 lub za pośrednictwem maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.,
  • we wszystkich placówkach ZUS oraz podczas e-wizyty w ZUS,
  • w trakcie dyżurów pracowników ZUS w siedzibach urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS (informacje o dyżurach dostępne na www.zus.pl).

Więcej informacji na www.zus.pl

Dobry Start 300

UWAGA! Zbiórka karmy dla mieszkańców schroniska przedłużona!

Za nami dość burzliwyi intensywny czas. Egzaminy, przedłużony weekend, powrót do szkoły. W związku z tym, że dopiero od kilku dni jesteśmy w szkole wszyscy, zbiórka darów dla schroniska Fundacji Mali Bracia w Paryżu zostaje przedłużona! Pamiętajmy, że wyznaczony przez nas rekord, czyli 900 kg karmy, może zostać pobity! Wszystko w naszych rękach! Wystarczy, że każdy z nas przyniesie choć trochę karmy, a z pewnością przebijemy ten wynik!
Co zbieramy?
- karmę suchą i mokrą dla psów,
- karmę suchą i mokrą dla kotów,
- koce, legowiska, zabawki, obroże, smycze,
- środki czystości.
Jak możesz pomóc? To proste! Przynieś do 22 czerwca swoją pomocną cegiełkę i zostaw ją na portierni, w sali 117 lub w swojej sali lekcyjnej. Pamiętajmy – RAZEM MOŻEMY NAPRAWDĘ WIELE!

zbiorka 05 2021

teams