UWAGA! Zbiórka karmy dla mieszkańców schroniska przedłużona!

Za nami dość burzliwyi intensywny czas. Egzaminy, przedłużony weekend, powrót do szkoły. W związku z tym, że dopiero od kilku dni jesteśmy w szkole wszyscy, zbiórka darów dla schroniska Fundacji Mali Bracia w Paryżu zostaje przedłużona! Pamiętajmy, że wyznaczony przez nas rekord, czyli 900 kg karmy, może zostać pobity! Wszystko w naszych rękach! Wystarczy, że każdy z nas przyniesie choć trochę karmy, a z pewnością przebijemy ten wynik!
Co zbieramy?
- karmę suchą i mokrą dla psów,
- karmę suchą i mokrą dla kotów,
- koce, legowiska, zabawki, obroże, smycze,
- środki czystości.
Jak możesz pomóc? To proste! Przynieś do 22 czerwca swoją pomocną cegiełkę i zostaw ją na portierni, w sali 117 lub w swojej sali lekcyjnej. Pamiętajmy – RAZEM MOŻEMY NAPRAWDĘ WIELE!

zbiorka 05 2021

Plan nauczania hybrydowego - 17-28.05.2021

nauczanie maj 20211


Szanowni Państwo, Rodzice naszych Uczniów,

17 maja po 7 miesiącach nauki zdalnej wracamy do szkoły. Bardzo się cieszymy, że znowu spotkamy się z naszymi uczniami w szkolnych murach.
Przez pierwsze dwa tygodnie będziemy uczyć się w trybie hybrydowym (połowa uczniów z klas IV-VIII będzie uczyła się w szkole, połowa – zdalnie w domu), a 31 maja w reżimie sanitarnym do szkoły będą mogli wrócić wszyscy nasi uczniowie.
Od 17 do 19 maja w szkole będą się uczyli uczniowie z klas V i VI. Uczniowie z klas IV i VII będą mieli zajęcia w szkole od 20 do 24 maja. Od 25 do 27 maja odbędą się egzaminy ósmoklasisty, pozostali uczniowie będą mieli dni wolne od zajęć.
W obawie przed możliwością zakażenia koronawirusem zdecydowaliśmy, że uczniowie z klas VIII wrócą na lekcje w szkole w piątek 28 maja po trzech dniach egzaminów, do tego czasu będą uczyli się zdalnie. Chcemy uniknąć sytuacji, że uczniowie nie będą mogli napisać egzaminu w pierwszym terminie, a mogłoby do tego dojść, gdyby któryś z nich był chory na Covid-19. Wówczas cała klasa musiałby odbyć dziesięciodniową kwarantannę.
Kilka miesięcy pracy na odległość pokazało, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem i to właśnie ten model pracy jest najbardziej efektywny. I uczniom, i nam, nauczycielom, bardzo brakuje codziennych kontaktów, musimy jednak pamiętać, że po powrocie do szkoły organizacja pracy będzie przede wszystkim podporządkowana zachowaniu możliwie jak najbezpieczniejszych warunków pracy dla uczniów.
Bardzo prosimy, byście Państwo nieustannie przypominali swoim pociechom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.
Uczniowie w czasie pobytu w szkole muszą pamiętać o zachowaniu obowiązujących zasad:
· zachowaniu dystansu społecznego,
· przestrzeganiu zasad higieny (częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk),
· posiadaniu własnych przyborów szkolnych (nie wolno się nimi wymieniać),
· posiadaniu własnych chusteczek higienicznych i właściwym ich wykorzystywaniu,
· zakrywaniu ust i nosa (noszeniu maseczek) w przestrzeni wspólnej, np. w większych skupiskach na szkolnych korytarzach.
W związku z tym, że najistotniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, każda klasa będzie miała przypisaną jedną salę lekcyjną, w niej też będzie spędzała część przerw, by ograniczyć kontakt z uczniami z innych klas. W miarę możliwości uczniowie będą też spędzali czas pomiędzy lekcjami na świeżym powietrzu. Szkolne boisko jest jednak wyłączone z użytkowania, trwa budowa sali gimnastycznej.
Szanowni Państwo, rozumiemy, że okres zdalnego nauczania był dla uczniów trudny, a powrót do szkoły obok radości wywołanej możliwością spotkania z kolegami może powodować również obawę czy lęk. Bądźcie Państwo wsparciem dla swoich dzieci, upewnijcie w tym, że powrót do szkoły, nawet po długim okresie nieobecności, może być przyjemny, będzie bowiem pierwszym krokiem ku normalności, której tak bardzo nam wszystkim brakuje, i nie należy się go obawiać.

Nam również zależy na dobru naszych uczniów, zrobimy więc wszystko, by sprawić, że powrót do szkoły będzie dla nich miłym doświadczeniem. Gdybyście Państwo czuli, że dzieciom potrzebna jest pomoc, prosimy kontaktować się ze szkolnym psychologiem lub pedagogiem, którzy będą służyli pomocą zarówno dzieciom, jak i Państwu.

Wytyczne MEiN, MZ i GISdla szkółpodstawowych i ponadpodstawowych -Organizacja zajęć w szkole

Z wyrazami szacunku
w imieniu Dyrekcji i Nauczycieli
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Opolu

Jarosław Cieśliński - dyrektor PSP nr 11

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

spis powszechny

Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie miasta przy wsparciu pracownika merytorycznego (bliższe informacje, w tym lokalizacja punktów samospisu na stronie https://bip.um.opole.pl/?id=46253 ). W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu.

Gminne Biuro Spisowe w Opolu

 

 

teams

e dziennik

e szkola opolskie

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 128

Wczoraj 108

Tydzień 1499

Miesiąc 2398

Wszystkich 474644

W tej chwili stronę odwiedza 82 gości.