Konkurs "Bombka matematyczna"

Autor: Michał Koryczan wtorek, 06 December 2022 09:19

konkurs Bombka

Cele konkursu:
- Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematyką wśród uczniów kl. IV-VIII.
- Rozwijanie u uczniów wyobraźni geometrycznej, przestrzennej, wrażliwości estetycznej.

Regulamin konkursu:
1. Konkurs polega na wykonaniu ozdoby z różnego rodzaju patyczków, słomek lub innych podobnych materiałów. Ozdoby mogą być dowolnymi bryłami, mogą powstać poprzez złożenie lub sklejenie wcześniej przygotowanych elementów.
2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII. Każdy uczestnik może dostarczyć jedną pracę wykonaną samodzielnie.
3. Bombka musi posiadać zawieszkę umożliwiającą zawieszenie oraz karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą.
4. Kryteria oceniania prac: technika wykonania, oryginalność, pomysłowość, samodzielność wykonania pracy.
5. Spośród ozdób zostanie wyłoniony zwycięzca Jury oraz zwycięzca głosowania uczniów i nauczycieli za pomocą platformy MS Forms, w przypadku wielu prac zostaną przyznane I, II, III miejsce lub/i wyróżnienia.
6. Dostarczenie prac na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych uczniów i zdjęć prac konkursowych. Prace przechodzą na własność organizatora konkursu.
7. Termin oddania pracy upływa 16 grudnia 2022 r.

Uczniowie, którzy starannie wykonają ozdoby będą nagrodzeni cząstkowymi ocenami z matematyki i plastyki.

Serdecznie zapraszamy do udziału
Nauczyciele Matematyki