MATEMATYCZNE (O)POLE - Krajowa Konferencja SNM

 Autor: Michał Koryczan środa, 28 February 2024 09:06

MicrosoftTeams image 3

W miniony weekend odbyła się XXXII Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Co roku wydarzenie to ma miejsce w innym rejonie Polski. Zaszczytnym gospodarzem tegorocznej konferencji było nasze Miasto Opole. Przygotowania trwały blisko rok i wymagały ogromnego zaangażowania i pracy wielu nauczycieli i pasjonatów nauczania. Pod każdym względem organizatorzy i prelegenci stanęli na wysokości zadania, co potwierdzają goście przybyli z całej Polski a nawet z zagranicy. Nauczycielki matematyki z PSP 11 pani Karina Ratajczak, pani Ewelina Gieracka, pani Dominika Jendrysiak i pani Agnieszka Filipek aktywnie reprezentowały naszą szkołę poprzez poprowadzenie ciekawych zajęć lub bezpośredni udział w warsztatach. W sobotę pani Ewelina i pani Dominika poprowadziły warsztat na temat metody String Artu, czyli oplatania ‘sznurkiem’ wbitych w deskę gwoździ. Uczestnicy nie tylko dowiedzieli się o tajnikach tej metody, zastosowaniu jej w matematyce, ale również samodzielnie wykonali swoje prace. Ciekawostką, którą podzieliły się prowadzące jest fakt, że podczas przygotowań do warsztatu panie wbiły około dwa tysiące gwoździ, co zajęło ponad 20 godzin pracy. Drugie zajęcia poprowadziła w niedzielę pani Karina. Opowiedziała uczestnikom o swojej wieloletniej pasji do tworzenia wytworów z papieru. Miłością szczególnie do origami zaraziła się podczas pierwszej takiej konferencji dla nauczycieli matematyki, czyli ponad trzydzieści lat temu. Od tego czasu uczestniczyła w większości Krajowych Konferencji SNM, a wiele 'przywiezionych' pomysłów wykorzystuje w pracy ze swoimi uczniami. Uczestnicy jej zajęć wykonali efektowne witraże na bazie gwiazdy z papieru transparentnego. W niedzielny wieczór atrakcji goście mogli posłuchać fascynującego opowiadania o 35 dniowej podróży po zachodzie USA, której uczestnikiem był pan Grzegorz Pielak nauczyciel EDB i historii w PSP11. Pan Grzegorz jako miłośnik i znawca naszego miasta zgodził się również oprowadzić gości przez najbardziej charakterystyczne atrakcje naszego miasta i opowiedzieć co nieco o historii Opola. XXXII Krajowa Konferencja dała uczestnikom wiele wrażeń i inspiracji, które z pewnością zaniosą do swoich miejsc pracy w całym kraju i za granicą. Relację z wydarzenia można zobaczyć w Galerii.

Obejrzyj galerię zdjęć

 

REKRUTACJA 2425

informacje ukraina

e dziennik

teams

mol net

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 155

Wczoraj 362

Tydzień 517

Miesiąc 4614

Wszystkich 715111

W tej chwili stronę odwiedza 32 gości.