Wiosenne obserwacje młodych astronomów.

11Od kilku tygodni jesteśmy w najpogodniejszej porze roku, a teraz na dodatek wkra-czamy w miesiąc, w którym przyrost liczby słonecznych dni i pogodnych nocy staje się najwyraźniejszy. Dlatego dn. 25.04.2018r. uczniowie, biorący udział w Kosmicz-nych zajęciach wzięli udział w wieczornych zajęciach w Obserwatorium Astrono-micznym Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego.
Przed obserwacjami wysłuchaliśmy fascynującego wykładu o powstaniu i życiu Układu Słonecznego. Zajęcia te poprowadził dla nas Pan Marcinem Szpanko – astronomem UO i kierownik obserwatorium. W w/w zajęciach uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale również niektórzy rodzice, a swoją obecnością zaskoczył nas również Pan Krzysztof Dynak.


Następnie wspólnie z Agnieszką Wasilkowską, dr Katarzyną Książek i Andrzejem Czaińskim oglądaliśmy Księżyc, który pięknie błyszczał na niebie, choć baliśmy się, ze pogoda pokrzyżuje nam plany. Potem wzeszła Wenus a Jowisz na którego bar-dzo czekaliśmy, niestety schował się za chmurami.
Dziękujemy za fantastyczny wieczór pracownikom UO oraz rodzicom, którzy tego wieczoru przywieźli dzieci na Uniwersytet Opolski.
Wszystkich zachęcamy do „zadarcia nosa w niebo”, ponieważ w maju kończy się sezon obserwacyjny 2017/18. Północne województwa pożegnają się z nimi już 12 maja a te najdalej wysunięte na południe – 27 maja.

 

REKRUTACJA 2425

informacje ukraina

e dziennik

teams

mol net

dyplom I opole 1

solid

logo niepodlegla

prezydent

logo minister

50 lat logoDzisiaj 25

Wczoraj 353

Tydzień 1774

Miesiąc 5871

Wszystkich 716368

W tej chwili stronę odwiedza 18 gości.