Wyjątkowe mikołajki w kl. 6d

4Nadszedł grudzień, a wraz z nim ruszyły przedświąteczne przygotowania. Klasa 6d postanowiła, że mimo trwającej pandemii i zdalnego nauczania, nie zrezygnuje z klasowych mikołajek i magii nadchodzących Świąt. W związku z tym uczniowie wraz z Panią Agnieszką zdecydowali, że w tym roku podarują sobie zupełnie inne prezenty nich dotychczas. Tym razem każdy miał ofiarować drugiej osobie swój czas oraz dobre słowo. Po wylosowaniu kolegi lub koleżanki z klasy, uczniowie przez parę dni tworzyli swoje małe dzieła. Jedni pisali wierszyki, drudzy listy, a jeszcze inni opisywali wybraną osobę. Ważne, że każdy podkreślał to, co w niej jest piękne, niepowtarzalne  i wyjątkowe. Pod koniec tygodnia przesyłali swoje prace do Pani Agnieszki, żeby na poniedziałkowej lekcji wychowawczej świętować i zobaczyć efekt pięknego mikołajkowego dzieła, które zaskoczyło niejedną osobę. Były łzy wzruszenia, uśmiechy oraz chwile refleksji. Powiedzieliśmy sobie rzeczy, o których czasem wstydzimy się mówić. Czasem też po prostu zapominamy, jak ważne jest powiedzenie czegoś miłego drugiej osobie. Doszliśmy do wniosku, że mimo niezwykłej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy, ofiarowaliśmy sobie coś pięknego, czego nie zastąpią żadne zabawki, prezenty- coś, co na długo zapadnie w pamięci. Oczywiście nie mogło zabraknąć też pamiątkowych zdjęć, aby po latach móc wrócić wspomnieniami do tych innych, a jakże pięknych mikołajek. Aby i inni poczuli magię nadchodzących Świąt, dzielimy się dobrym słowem i naszym prezentem mikołajkowy.

OBEJRZYJ >>>