Światowy Dzień Pluszowego Misia

27Co roku, 25 listopada, Świętujemy Dzień Pluszowego Misia. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż właśnie tego dnia w 1902 roku powstała maskota Teddy Bear, zaś w 2002 roku, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.
Pluszowy Miś, to dzieciństwo – radosne, beztroskie. Od zawsze kojarzone jest pozytywnie. Oczywiste jest, że jest symbolem tego co dobre i wartościowe. Dlatego staje się symbolem wielu akcji charytatywnych i dobroczynnych.
W tym roku naszą szkołę dwukrotnie odwiedził chodzący pluszowy miś. 24 listopada zachęcał wszystkich do kreatywnego uczczenia jego święta, przyniesienia maskotek dla potrzebujących dzieci oraz ubrania się w „misiowych” kolorach.

25 listopada miś ponownie zawitał w progach „Jedenastki” i zebrał pluszaki – ich ilość jest imponująca. Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może trochę zapomnianych. Dorośli także powrócili pamięcią do swojego dzieciństwa. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.
Na pamiątkę tego święta zrobiliśmy zdjęcia naszym przyjaciołom, nawet na zajęciach online – zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.