Autor: Marta Woźniak niedziela, 02 October 2022 08:31

MicrosoftTeams image 1

29 września 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie klasy 6c odwiedzili młodszych kolegów, aby im poczytać na głos wybrane opowieści.Dodatkowo uczniowie z klas 4a i 4c pracowali nad projektem czytelniczym dot. Marii Konopnickiej – patrona roku 2022. Natomiast  uczniowie z klasy 7b poznali sylwetkę Aleksandra Fredry, który będzie patronem roku 2023. Efekty ich  prac można obejrzeć na szkolnych korytarzach lub poniższych zdjęciach.Pamiętajcie, że głośne czytanie ma same korzyści m.in. rozwija wyobraźnię, wspomaga koncentrację, pogłębia wiedzę, zwiększa zasób słownictwa, dotlenia oraz wzmacnia poczucie własnej wartości.

Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.

Jim Trelease

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ!