Podsumowanie akcji " Świąteczna niespodzianka"

MicrosoftTeams image

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, za wrażliwość, zaangażowanie i wsparcie akcji "Świąteczna niespodzianka" dla podopiecznych Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Dzięki Państwa pomocy zebraliśmy dużą ilość zabawek, gier, książek, słodyczy oraz artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych dla dzieci, które przekazaliśmy w poniedzialek pracownikom Fundacji.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Zrzut ekranu 2023 12 05 081304

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy wszystkim Wolontariuszom z Jedenastki jak największej satysfakcji z pracy, cierpliwości oraz sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.

Pomagając dajemy dobro drugiemu człowiekowi, które wraca do nas z podwójną siłą.

Mamy nadzieję, że nie zabraknie Wam wytrwałości i wiary w to co robicie. Wierzymy, że swoją otwartością i zaangażowaniem będziecie zarażać innych, a dzięki Wam i Waszej pracy, świat w którym żyjemy codziennie będzie stawał się lepszym.

DARY DLA RODAKÓW Z KRESÓW

MicrosoftTeams image 2MicrosoftTeams image 1

Organizowana z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku zbiórka darów dla naszych Rodaków z Kamieńca Podolskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na nasz apel zareagowali również mieszkańcy Chabrów.

Udało się zebrać około 100kg różnego rodzaju produktów.

Dzięki takim artykułom jak: makarony, kasze, ryż, cukier, kawy, herbaty, konserwy, cukierki, czekolady, ciastka, a także książki, zabawki,  czy gry planszowe,  powstały jednolite paczki, które wraz z dołączonymi życzeniami świąteczno-noworocznymi zostały przekazane Polakom na Kresach.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy!!!

„Świąteczna niespodzianka”

witeczna zbirka PSP11

Nasza Szkoła włączyła się akcję charytatywną „Świąteczna niespodzianka” organizowaną przez Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.
Chcemy pomóc Świętemu Mikołajowi przygotować się do Świąt i sprawić radość potrzebującym dzieciom z Fundacji.

Co zbieramy?
- słodycze
- nowe zabawki
- gry planszowe
- książki
- artykuły papiernicze
- artykuły gospodarstwa domowego
- ręczniki
- przybory higieniczne
Zbiórka trwa do 15 grudnia.
Rzeczy można zostawiać w portierni lub salach lekcyjnych.
Już teraz dziękujemy Państwu za zaangażowanie!

Tydzień Życzliwości 2023

We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowań. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

W dniach 27 listopada – 1 grudnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości.

W poniedziałek przeprowadzony został wywiad z uczniami i nauczycielami, o tym czym dla nich jest życzliwość, w jaki sposób ją okazują itp. Na drzwiach pojawiły się emotki. Dodatkowo uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Pluszowego Misia.

We wtorek ubraliśmy się na żółto i dołączyliśmy do grona życzliwych. Odbył się również Plebiscyt na Najbardziej Życzliwego i Uśmiechniętego Ucznia w klasie. Oto lista zwycięzców:

1a - Michał Szkaradek

7c – Laura Rybak

8a – Kuba Małyjurek

8b – Tamara Shtyka

W środę i czwartek odbył się kiermasz słodkości. Zebrane środki, 1932 zł, zasiliły konto Samorządu Uczniowskiego. 500zł przekazaliśmy na operację i rehabilitację Viktorii Gałeckiej. Kwotą 150zł dofinansujemy obóz zuchowy jednego z naszych uczniów.

W czwartek powstały skrzydła życzliwości - na każdej przerwie na piórach z papieru można było napisać coś miłego. Podczas długiej przerwy uczniowie mogli się przy nich sfotografować.

W piątek został opublikowany przeprowadzony wywiad z uczniami i nauczycielami na temat życzliwości. Dodatkowo siódmoklasiści uczestniczyli w warsztatach na temat wolontariatu, prowadzonych przez Panią Barbarę Chyłkę - pracownika Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie. W tym dniu przekazaliśmy “Betanii” wykonane, przez klasy III-VI, ozdoby świąteczne.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły Tydzień Życzliwości upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w tym czasie. Zapraszamy do fotorelacji.

Obejrzyj galerię zdjęć

Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

obraz 2023 04 20 101025328

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w XXIII edycji tej charytatywnej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.Jesteśmy bardzo dumni z całej społeczności szkolnej, która tak hojnie podzieliła się grosikiem.
O zaangażowaniu świadczy kwota, która wspomoże dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej.

Największą ilość monet zebrały:

KLASY MŁODSZE

1 miejsce: 1A – 10919g – 134,36zł

2 miejsce: 3A – 5738g – 95,62zł

3 miejsce: 4B – 5231g – 91,16zł

KLASY STARSZE

1 miejsce: 6C – 5415g – 59,52zł

2 miejsce: OP – 915g – 8,30zł

3 miejsce: 8D – 679g – 6,64zł

Dziękujemy wychowawcom klas za współpracę i motywowanie uczniów do udziału w akcji.

Każdy, kto wrzucił grosika w tegorocznej akcji, przyczynił się do usypania w naszej szkole góry grosza w kwocie - 927zł i 27 gr

Gratulujemy!!!