Pomoc dla Oliwki

cytat

Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i razem z nami tak licznie, z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia w dniach 15 i 16 października 2019r. kiermaszu ,,Razem dla Oliwki”

Jeszcze raz okazało się, że razem możemy więcej !!!

Nie jest możliwe wymienienie wszystkich osób, które nam pomogły. Z całego serca jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, uczniom, nauczycielom i naszym wspaniałym rodzicom - doceniamy każdy wkład, każdą złotówkę i każde dobre słowo.
Serdecznie dziękujemy firmom PH Apc-Agra Glapiński sp.j. - zaopatrzenie gastronomii, Marciniak - Usługi Gastronomiczne s.c, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Prudniku oraz Pani Anecie Zakrzewskiej – Skotniczny bez których „Akcja Naleśniki” nie zakończyłaby się takim sukcesem!

Kwota, jaką udało nam się pozyskać wynosi 5409,74 zł.
Ten swoisty rekord był możliwy dzięki Państwa hojności.

Dziękujemy za przyniesienie słodkich wypieków, książek, fantów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Niezmiernie miło nam, że możemy na Państwa liczyć i dzięki Waszej pomocy przyczynić się do poprawy jakości życia Oliwii.

koordynator akcji

Czytaj więcej...

"OPATRUNEK NA RATUNEK" dla szpitali i przychodni w Afryce

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie wiele chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Wspólnie z Przedszkolem nr 26 w Opolu  oraz Parafią św. Karola Boromeusza włączamy się do akcji „Opatrunek na Ratunek”

 Zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe (bandaże każdego rodzaju, gazy jałowe i niejałowe, plastry, kompresy, wata itp.) – nowe, nieużywane i długim terminem ważności (minimum 0,5 roku). Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol, igły, strzykawki, venflony, rękawiczki gumowe, drobne sprzęty i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe albo elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów,  glukometry z paskami.  

Więcej informacji  http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/213-opatrunek-na-ratunek.

Akcja trwa do 10 listopada

opatruneknaratunek1

Podsumowanie akcji charytatywnej „Podaj łapkę”

0112 czerwca klasa 8a wraz z p. Tomaszem Sochą i p. Agatą Skotnicką-Husiak odwiedziła schronisko Fundacji Małych Braci w Paryżu. Wizyta ta była podsumowaniem prowadzonej przez ponad dwa lata akcji charytatywnej „Podaj łapkę”. W tym czasie klasa, poza zorganizowaniem trzech dużych zbiórek dla schroniska, była wirtualnym właścicielem Bony, a następnie Samby – podopiecznych fundacji. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach znajdą się klasy, które z tak wielkim zaangażowaniem będą działać na rzecz tych, którzy sami nie potrafią nawet prosić o pomoc. Pamiętajmy – razem możemy naprawdę wiele!
Wizyta była pełna emocji, a dzięki możliwości pospacerowania z mieszkańcami z Paryża, także radosna i pełna przygód. Dziękujemy firmie LUZ, która w wyjątkowo promocyjnej cenie udostępniła nam autobus, a także wszystkim, którzy przynieśli karmę dla podopiecznych fundacji.

Czytaj więcej...

Akcja charytatywna "Podaj łapkę!"

plakat 2019 mali b

Rozpoczyna się październik, więc czas na akcję charytatywną „Podaj łapkę”! Jak zawsze naszą pomoc chcemy skierować do schroniska dla bezdomnych zwierząt prowadzonego przez Fundację Mali Bracia, a znajdującego się w Paryżu (niedaleko Namysłowa). Akcja prowadzona jest przez klasę 4a, a koordynującym nauczycielem jest Tomasz Socha.
Co zbieramy?
• Karma mokra dla psów i kotów.
• Karma sucha dla psów i kotów.
• Zabawki, smycze, legowiska, drapaki.
• Pościel i poduszki bez pierza.
• Koce, ręczniki, materace, gąbki.
• Miski, garnki.
• Środki czystości.
Zbiórka będzie zorganizowana w szkole, wszystkie dary można przynosić do holu przy wejściu głównym i zostawiać obok wystawy „Nie kupuj, adoptuj!” Akcja będzie trwała do połowy listopada. W czasie akcji będzie można również nabyć kalendarze Fundacji Mali Bracia z mieszkańcami schroniska – szczegóły już wkrótce!

Dołącz do nas i pamiętaj – razem możemy zrobić więcej!

Akcja "Podaj łapkę" w programie O!Polskie o poranku

opolskie o poranku schronisko 2019

OBEJRZYJ >>>

Klasa 8a od ponad dwóch lat organizuje akcję charytatywną „Podaj łapkę”. Wspiera schronisko dla bezdomnych zwierząt w Paryżu, należące do fundacji Mali Bracia, a także zaadoptowała wirtualnie Sambę, mieszkającą w schronisku. Nadchodzi czas podsumowania działań. Dziś Julia Niedźwiecka wraz z panem Tomaszem Sochą w programie „O!Polskie o poranku” opowiadali o działaniach klasy 8a. Zapraszamy!

 

prezydent

opolskie na rower mini1

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 251

Wczoraj 328

Tydzień 1648

Miesiąc 5235

Wszystkich 339718

W tej chwili stronę odwiedza 15 gości.