ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA O POMOC I WSPARCIE!!!

1    2 

Ciężko chore lub niepełnosprawne dziecko w rodzinie często wiąże się z wysokimi kosztami leczenia i rehabilitacji oraz z koniecznością nieustannej opieki rodziców, która ogranicza możliwość podjęcia przez nich pracy. Często przestaje wystarczać środków na najbardziej podstawowe potrzeby... W takiej sytuacji znalazły się dwie rodziny z Opola.
Kacperek (8lat) jest chory od urodzenia, zdiagnozowano u niego wadę genetyczną - zespół dymorficzny Coffina i Siris. Chłopczyk nie mówi i jest opóźniony w rozwoju. Obecnie uczęszcza do szkoły specjalnej. Chłopiec od urodzenia jest pod stałą kontrolą neurologiczną, okulistyczną, laryngologiczną, logopedyczną oraz psychologiczną.
Pawełek (6lat) w trzecim tygodniu życia dostał pierwszego ataku padaczki i trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano również wzmożone napięcie mięśniowe. Chłopczyk uczęszcza na rehabilitację oraz do Pogotowia Terapeutycznego, gdzie uczy się funkcjonować w grupie.
Pawełek i Kacper wymagają stałej rehabilitacji, którą zapewnia im Fundacja ”Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” w Opolu. Tam otrzymują fachową pomoc, wskazówki i ogromne wsparcie. Chłopcy mimo ograniczeń są pogodni i każdego dnia uczą się nowych rzeczy. Otoczeni są miłością i wsparciem najbliższych, którzy podejmują trudną walkę o lepsze jutro.
Niestety rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych i dysponują niewielkim budżetem.
Chcemy je wesprzeć organizując zbiórkę żywności (również tej bez laktozy), środków czystości, witamin oraz produktów potrzebnych na Święta.
W dniach 11 i 12 grudnia w godzinach popołudniowych zorganizowany będzie punkt odbioru produktów dla ww. rodzin. Wszystkie rzeczy można również przynosić na bieżąco do sali 11 lub 118.
Dodatkowo przewodniczący klas, w porozumieniu ze swoimi kolegami i koleżankami, zdecydowali o przekazaniu 10% utargu z kiermaszu bożonarodzeniowego na rzecz potrzebujących chłopców. Za zebraną kwotę zakupione zostaną niezbędne artykuły.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!
DZIĘKUJEMY, ŻE POMAGASZ Z NAMI!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Ile wiesz na temat wolontariatu?

A Ty? Ile wiesz na temat wolontariatu?
Sprawdź się! Nagrody czekają!
Życzymy powodzenia! 😊

wolnotariat quiz 2018

Quiz – instrukcja
1. Otwórz https://join.quizizz.com w przeglądarce
2. Wprowadź 6-cio cyfrowy kod gry 047491 i kliknij „Kontynuuj”
3. Wprowadź swoje imię i nazwisko i kliknij „ Dołącz do gry”
4. Po otrzymaniu awatara kliknij „Rozpocznij grę”. Kliknij aby rozpocząć!

 

Klasa 8a zaadoptowała kolejnego pieska!

Po smutnych chwilach związanych z odejściem Bony, klasa 8a wraz z wychowawcą oraz Panią Anną Kosielską, adoptowali kolejnego pieska ze schroniska Fundacji Małych Braci w Paryżu. Przedstawiamy wszystkim Sambę!

samba

Bona odeszła po niespełna 13 latach życia. Przez 18 miesięcy była wspierana przez uczniów naszej szkoły comiesięczną wpłatą 200 zł. Pozwoliło to zapewnić jej leczenie, na które schronisko nie ma wystarczających środków. Teraz chcielibyśmy pomagać Sambie. Jest ona podopieczną schroniska od grudnia 2016.
Zapraszamy także na odświeżoną wystawę „Nie kupuj, adoptuj!”, która już wkrótce pojawi się przy wejściu głównym. Zobaczycie na niej nowe, jesienne spacery z podopiecznymi schroniska. Przypominamy również, że aż do 21 grudnia możecie przynosić karmę sucha i mokrą dla psów i kotów, a także różne ocieplacze. Przyniesione dary można zostawiać przy wystawie „Nie kupuj, adoptuj!” lub w Sali 117 (pracownia komputerowa). Pamiętajcie – razem możemy naprawdę wiele!

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

1

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie, z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto to obchodzone jest corocznie 5 grudnia. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

 2

 

Bona już za tęczowym mostem…

Dziś ze schroniska Fundacji Mali Bracia z Paryża przyszła smutna wiadomość. Podopieczna klasy 8a, Bona, przegrała walkę ze starością. Nasi uczniowie wspierali ją przez ostatnie lata comiesięczną wpłatą, dzięki czemu mogła otrzymywać drogie leki na stawy i inne schorzenia. Jednak żadne pieniądze nie mogą zatrzymać biegnącego czasu. Bona była ciepła i radosna, kochała ludzi, choć Ci z pewnością wyrządzili jej ogromną krzywdę zostawiając w lesie razem z Czarkiem. Jeszcze miesiąc temu radosna na zdjęciu, dziś już po drugiej stronie tęczowego mostu. Będziemy wspominać ją z uśmiechem…

bona porzegnanie

Informacja Fundacji Mali Bracia >>>

Bona w kalendarzu Fundacji Maiłych Braci!

Miło nam poinformować, że Bona, podopieczna schroniska Fundacji Mali Bracia z Paryża, której wirtualnym właścicielem jest klasa 8a z PSP 11, jest razem z wiernym towarzyszem Czarkiem na jednym z trzech kalendarzy na 2019 rok. Zachęcamy do zakupu kalendarza i wsparcia fundacji. Pamiętajcie - razem możemy na prawdę wiele!

 kalendarz 2019

KUP KALENDARZ>>>

 

prezydent

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 10

Wczoraj 356

Tydzień 1557

Miesiąc 3611

Wszystkich 267866

W tej chwili stronę odwiedza 23 gości.