Światowy Dzień Wody

Autor: Michał Koryczan piątek, 14 April 2023 07:45

MicrosoftTeams image 2

22 marca miały miejsce obchody Światowego Dnia Wody. Z tej okazji w naszej szkole wysłuchano się audycji radiowej na temat znaczenia wody w życiu człowieka (słuchowisko przygotowały klasy siódme wraz z wychowawcami). W klasach drugich, w ramach warsztatów "Stop suszy" , dzieci obejrzały filmy, pracowały w grupach wypełniając karty pracy dotyczące skutków braku wody w życiu człowieka, poznawały nowe pojęcia z zakresu hydrologii, wskazywały sposoby racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi . Podobne warsztaty przeprowadzono w ramach lekcji fizyki  w klasach siódmych. W świetlicy szkolnej dzieci rozwiązywały zagadki, krzyżówki i rebusy dotyczące oszczędnego gospodarowania wodą. W tym roku nasza szkoła bierze udział w projekcie "Błękitni - Aktywni- Szkoła Przyjazna Wodzie".

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ!