Wizyta uczniów z Włoch

Autor: Michał Koryczan wtorek, 09 May 2023 08:02

wosi

W dniach 17-22 kwietnia 2023 gościliśmy grupę uczniów oraz ich nauczycieli ze szkoły Instituto Sestini z miejscowości Agliana, z Włoch. Nasi goście mieli możliwość poznania nie tylko funkcjonowania naszej szkoły, wziąć udział w naszych lekcjach, zawiązać nowe znajomości, ale również poznać kulturę, tradycję i historię naszego miasta oraz kraju. Młodzi Włosi poznali także życie codziennie naszych uczniów i ich rodziców spędzając z nimi wspólnie sześć pełnych dni.

My mieliśmy możliwość poznania włoskiego systemu szkolnictwa. Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie szkolne naszych włoskich kolegów oraz poznaliśmy przepis oryginalnej włoskiej pizzy.

Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym uczniom oraz ich rodzicom i przesyłamy podziękowania od Pani koordynatorki ze szkoły w Aglianie:

‘I am writing to express my sincere thanks to you, your headmaster, teachers and hosting families. Our group came back home full of experiences and new competences, eager to tell us what they had lived and shared. Families have nurtured them and helped them in such a strong experience, that is to live probably their first trip abroad.’

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ!