Pasje i talenty uczniów klasy 3c

Autor: Michał Koryczan wtorek, 13 June 2023 07:20

5

Franek swoją przygodę ze ścianką wspinaczkową zaczął, gdy miał 6 lat. Na początku traktował to, jako formę zabawy, ale szybko przerodziło się to w pasję. To sport, który choć wymagający daje doskonałe efekty; poprawia koordynację fizyczną, uczy nie tylko samodyscypliny, ale też wytrwałości i pokory, gwarantuje dawkę pozytywnych emocji i zdrowej adrenaliny.

Franek należy do sekcji wspinaczkowej, trenuje 2 razy w tygodniu przygotowując się do różnych zawodów (z. bulderowe, z. "na szybkość", z. "w prowadzeniu"), zdobywa medale, puchary, m. in. zdobył I miejsce w mistrzostwach o Puchar Województwa Opolskiego we wspinaczce sportowej 2022, II miejsce w zawodach o Puchar Dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Opolu 2023.

W tym sporcie nie wystarczy być spokojnym i cierpliwym, lecz trzeba również myśleć kreatywnie i strategicznie, aby dobrze zaplanować każdy kolejny ruch, gdyż tylko tak ma się szansę na sukces.

Maja również swoją przygodę z kajakiem rozpoczęła od 6 roku życia. Teraz intensywnie trenuje i zdobywa coraz więcej medali zarówno indywidualnie, zespołowo jak i rodzinnie. Na ostatnich zawodach w Opolu zajęła I miejsce w kajaku polo na 1000 metrów oraz II miejsce w wyścigu rodzinnym.

W ślady swoich kolegów idą tez inni uczniowie, którzy zdobywają swoje pierwsze medale i dyplomy.'

Obejrzyj galerię zdjęć