Klasy ósme zwiedziły stolicę

Autor: Michał Koryczan poniedziałek, 16 October 2023 09:56

DBTM5936

W dniach 5-6 października klasy ósme odbyły wycieczkę do Warszawy. Bogaty program bardzo mocno wypełnił te dwa dni, a uczniom dał wiele radości. W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili Stare Miasto oraz poszerzali swoją wiedzę poprzez zabawę w Centrum Nauki Kopernik, gdzie można poznać prawa nauki i samodzielne przeprowadzać doświadczenia na interaktywnych wystawach. Drugi dzień rozpoczęliśmy od Interaktywnego Muzeum Flipperów „Pinball Station„. Wspaniała kolekcja sięgająca lat 80 i 90-tych licząca ponad 150 flipperów i gier arcade dała każdemu ogrom przyjemności. Następnie udaliśmy się do Fabryki Norblina, która jest otwartym muzeum upamiętniającym historię jednego z największych przedsiębiorstw przemysłowych dawnego Królestwa Polskiego. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego – to wyjątkowe miejsce, które upamiętnia największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Multimedialna ekspozycja pokazuje 63 dni walk o niepodległość, jak i życie codzienne ludności cywilnej. Pełni wrażeń i ciekawych doświadczeń bezpiecznie wróciliśmy do domów.

Obejrzyj galerię zdjęć