UWAGA - ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH I OPIEKUŃCZYCH!

REKRUTACJA DO KLASY 1 - FORMULARZ

Szanowni Państwo,

 biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności oraz bezpieczeństwo Państwa oraz naszych pracowników udostępniamy formularz, który umożliwi Państwu zgłoszenie dziecka do kl.1 na rok szkolny 2020/2021.

Dokumenty w formie papierowej dostarczą Państwo w późniejszym terminie (jak tylko sytuacja nam na to pozwoli).

 

 

UWAGA!

SZKOŁA ZAMKNIĘTA W DNIACH 12 MARCA– 10 KWIETNIA 2020 R.

 Szanowni Państwo, Rodzice uczniów Jedenastki,

informuję, że szkoła podejmuje działania edukacyjne mające za zadanie wesprzeć rodziców i dzieci pozostające w domu podczas przymusowej przerwy w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w szkole.

Przerwa ta jest stanem nadzwyczajnym. W tych dniach nauczyciele mają za zadanie utrzymać pewną „gotowość edukacyjną uczniów”, w szczególności klas VIII. Propozycje tematów zajęć nie powinny wykraczać poza materiał przerobiony i taki, który uczniowie mogą wykonać sami, z wykorzystaniem m.in. ćwiczeń, podręczników lub platform edukacyjnych (zapisy można prowadzić także w zwykłych zeszytach).

Terminy wykonania zadań, prośba o współpracę z rodzicami w organizacji zajęć jest w tym wypadku koniecznością. Dziecko, jeśli nie ma właściwie zorganizowanej przestrzeni, może sobie nie poradzić. Poza tym zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom jest z obopólną korzyścią dla szkoły i rodzica.

My, nauczyciele, jak również Państwo, Rodzice, staramy się odnaleźć w tej nowej sytuacji nauczania na odległość. Koordynacją na poziomie klasowym zajmują się wychowawcy. Proszę, byście Państwo informowali wychowawców o trudnościach, które się pojawiają. Będziemy na bieżąco starali się, jeśli tylko będzie taka możliwość, udoskonalać naszą pracę z uczniami. Także to, żebyście Państwo nie byli zasypywani codziennie dużą ilością maili. Proszę pamiętać, że nauczyciele maja również utrudniony kontakt, pozostając w „kwarantannie domowej”, co wpływa na koordynację prac.

Proszę też pamiętać, że działania te są dla ucznia dobrowolne, dopóki MEN nie zadecyduje inaczej, ale zachęca do tego, by dzieci stosowały się do wskazówek nauczycieli, by proces nauczania trwał, mimo zawieszenia zajęć w szkołach. Po powrocie do szkoły nauczyciele będą przerabiali wszystkie partie materiału (jeśli w optymistycznym wariancie wrócimy za niedługo do szkoły).

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy uczniowie (np. z przyczyn technologicznych) mogą brać udział w proponowanej formie nauczania. Nie oceniamy uczniów w formie tradycyjnej, pojawiające się informacje na temat terminów wykonania zadań i ich oceny mają mobilizować ucznia do pracy. Wszystkim nam powinno zależeć, żeby ta przerwa nie odbiła się negatywnie na uczniach. Za dużo wolnego czasu rodzi różne pokusy.

PROSZĘ O INFORMACJĘ, POPRZEZ WYCHOWAWCÓW, CZY WYSTĘPUJĄ LUB MOGĄ WYSTĄPIĆ U PAŃSTWA PROBLEMY W TRANSMISJI DANYCH INTERNETOWYCH. JAKIE WYSTEPUJĄ KŁOPOTY Z TYM ZWIĄZANE (SPRZĘTOWE, INNE). Dobrze, żeby uczniowie klas starszych byli podpięci do e-dziennika, to pozwoli bezpośrednio do nich kierować zadania, a Państwu tylko kontrolować, czy je wykonują.

W tych dniach wszystkim jest potrzebna wzajemna życzliwość. Proszę pamiętać, że nauczanie to nie wyścig, nam też zależy, żeby przyjęta przez nas forma była jak najbardziej skuteczna. Staramy się, jeszcze raz podkreślę, reagować na uwagi, usprawniać proces nauczania. Liczę na życzliwość Państwa, Rodziców, i Nauczycieli w tych trudnych dla edukacji chwilach.

Pozdrawiam.
Jarosław Cieśliński dyrektor PSP nr 11 im. Orląt Lwowskich

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice/Opiekunowie uczniów Publicznej Szkoły

Podstawowej nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu

W trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły i ich rodzin oraz w ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, zgodnie z rekomendacją Prezydenta Miasta Opola i w porozumieniu z Organem Prowadzącym, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu zawiesza zajęcia dydaktyczne i wychowawczo-opiekuńcze na okres od 12 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

       W tym czasie szkoła będzie zamknięta, a dzieci pozostają w domach pod Państwa opieką.

       Ponadto informuję, że rodzicom/prawnym opiekunom dzieci do lat 8 przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni kalendarzowych (art. 4. ust. 1. z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, Dz. U. z 2020 r., poz. 374). Na stronie internetowej ZUS (www.zus.pl) jest dostępny do pobrania „Wzór oświadczenia o dodatkowym zasiłku opiekuńczym (plik docx 15kb)”.

       Szanowni Państwo, proszę również o dopilnowanie, aby dzieci w tym okresie nie przemieszczały się oraz nie przebywały w dużych skupiskach ludzkich. Należy także przestrzegać higieny zgodnie z zaleceniami profilaktyki epidemiologicznej. Nauczyciele poinformują Państwa drogą elektroniczną, jaki jest zakres materiału do przerobienia w domu, by dzieci miały jak najmniejsze zaległości w nauce i by zająć im wolny czas.

       Proszę o śledzenie strony internetowej szkoły oraz wiadomości w e-dzienniku, gdzie będą się ukazywały wszystkie informacje.

                                               Dyrektor Szkoły

                                               Jarosław Cieśliński  

REKRUTACJA DO KLASY 1 - ANKIETA

 

prezydent

opolskie na rower mini1

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 31

Wczoraj 186

Tydzień 2236

Miesiąc 1349

Wszystkich 379548

W tej chwili stronę odwiedza 12 gości.