Ewaluacja zewnętrzna

Szanowni Państwo,

w tym tygodniu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji, którzy przez kilka dni będą się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyrażenia swoich opinii na potrzeby tego raportu.

Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec szkół. Dotyczą różnych dziedzin - od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

Wizytatorzy ds. ewaluacji starają się więc uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki. Rozmawiają z dyrekcją i nauczycielami, ale też z uczniami i partnerami placówki. Istotnym elementem jest pozyskanie informacji od rodziców. Na zebraniach rodziców 4 lutego 2014 r. wychowawcy informowali Państwa o celach i założeniach ankiety, teraz chcielibyśmy zaprosić do wzięcia udziału w ankietowaniu.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z wizytatorami ds. ewaluacji 4 marca 2014r. (wtorek) w godzinach od 16.00 – 22.00 do sali komputerowej nr 117 w PSP 11 im. Orląt Lwowskich  można też ankietę wypełnić online na stronie www.seo2.npseo.pl/online/34255 pin: psp11 (platforma będzie dostępna od 3.03 do 4.03 do godz. 22.00)

Poproszą Państwa o wypełnienie ankiety zawierającej pytania na temat tego, jak postrzegają Państwo naszą szkołę. Ankieta jest w pełni anonimowa, można ją wypełnić w formie on-line lub papierowej. Można również wypełnić ankietę w domu i przekazać następnego dnia wizytatorom w szkole.

Wypełnienie ankiety trwa ok. 20 min. Wypływające z niej wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl. w zakładce “Zobacz raport z ewaluacji swojej szkoły”.

Zależy nam na Państwa szczerych opiniach. Chcemy poznać Państwa zdanie. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać naszą szkolną społeczność.