Zrzut ekranu 2023 11 13 130531

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. W naszej szkole uroczystość tę świętowaliśmy
w poniedziałek
6  listopada. Uczniowie klas 1-3 przybyli do szkoły w pięknych bajkowych strojach. I z tej okazji  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Małym Samorządem Uczniowskim  odwiedzili klasy młodsze aby wspólnie  przeczytać  fragmenty znanych  baśni. Następnie przedstawiciele SU przygotowali prezentację  na temat historii bajek animowanych oraz krótki quiz  wiedzy  dla uczniów, w którym dzieci  rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.

Obejrzyj galerię zdjęć