Występ chóru "Lilia" z Sądowej Wiszni

chór z Ukrainy 1

Dziasiaj gościliśmy w naszej szkole chór "Lilia" ( a właściwie tylko jego część) z ukraińskiej miejscowości Sądowa Wisznia, położonej niedaleko Lwowa.To miasto, jak i większość innych miast województwa lwowskiego, ma duże skupisko osób polskiego pochodzenia. Około 300 osób w liczącym niecałe 7500 osób miasteczku dumnie mówi o sobie, że są Polakami. Chodzą do kościoła i polskiej szkoły sobotnio-niedzielnej, a ich dzieci już od 25 lat śpiewają we wspaniałym młodzieżowym chórze

Młodzi artyści zaśpiewali kilka kolęd polskich i ukraińskich, rozbawili nas lwowskimi przyśpiewkami, zachwycili  swoimi pieknymi głosami, ciekawym repertuarem i nienaganną polszczyzną.

Kierownikiem artystycznym chóru jest pani Halina Wójcicka- prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, której towarzyszyli pani Krystyna Rostocka -prezes Towarzystwa Naukowo-Społeczno-Kulturalnego Polonia Kresy oraz pan Jarosław Wójcicki -radny Rady Miejskiej w Sądowej Wiszni

Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom za odwiedziny w naszej szkole i zapraszamy ponownie , życząc samych  spokojnych, radosnych chwil pełnych polskiej tradycji, historii i kultury.

chór z Ukrainy 2 chór z Ukrainy 3
chór z Ukrainy 4 chór z Ukrainy 5
chór z Ukrainy 6 chór z Ukrainy 7
 

prezydent

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 1

Wczoraj 119

Tydzień 249

Miesiąc 1678

Wszystkich 323494

W tej chwili stronę odwiedza 21 gości.