Wycieczka klasy IIIb

Wycieczka do Jury IIIb 10

Uczniowie kl. 3 b z wychowawcą p. A. Bokszczanin i p. Kamilą Dudą poznawali uroki malowniczej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to przepiękna kraina o urozmaiconym krajobrazie. Na szczególną uwagę zasługują fantazyjne formacje skalne stworzone przez naturę oraz jaskinie. Dzieci odwiedziły Jaskinię Olsztyńską. Panujący tam chłód i mrok oraz szata naciekowa robiły niesamowite wrażenie. Wędrując przez Sokole Góry podziwiały porośnięte lasem wapienne wzgórza. Nawet na ostrzejszych podejściach nikt „nie odpuszczał”. Odpoczęliśmy u podnóża ruin zamku Olsztyn, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd. Ciekawa okazała się historia zamku i związana z nim legenda.

Wycieczka okazała się bardzo udana, dopisała pogoda i humory uczestników. Przyniosła ona wiele wrażeń i pozwoliła wykazać się sprawnością na szlaku turystycznym.

Wycieczka do Jury IIIb 2 Wycieczka do Jury IIIb 3
Wycieczka do Jury IIIb 4 Wycieczka do Jury IIIb 5