Mikołajkowa loteria fantowa

mikolajW dniu 6 grudnia z okazji Mikołajek odbyła się w bibliotece szkolnej mikołajkowa loteria fantowa. Każdy, kto odwiedził bibliotekę mógł wylosować numerek. Jednak, aby móc wziąć udział w losowaniu trzeba było wypożyczyć książkę nie będącą obowiązkową lekturą szkolną.
Loteria była zorganizowana z myślą o uczniach, którzy chętnie czytają, a zwłaszcza o tych, którzy nie chcą czytać. Podczas losowania emocji było niemiara. Każdy chciał sprawdzić czy dopisało mu szczęście. Fantami były różnego rodzaju gadżety. Akcja miała na celu poszerzyć zainteresowania czytelnicze uczniów, zachęcić ich do sięgania po książki, które wykraczają poza kanon lektur. Radości było wiele, bo każdy los wygrywał. Mikołaj okazał się wyjątkowo hojny. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za sfinansowanie fantów.