Samorząd uczniowski w PSP 11 Opole

samorzad ucz 2018

W październiku Samorząd Uczniowski wyłonił ze swojego składu Radę Wolontariatu, która powstała dla sprawnej koordynacji zadań z zakresu aktywności społecznej. Rada Wolontariatu to inicjatywa młodzieży, skierowana do ludzi młodych, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu działania charytatywne, kulturalne.
Celem wolontariatu jest zaangażowanie uczniów do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym, wspieranie ciekawych inicjatyw społeczności szkolnej oraz promocja idei wolontariatu.
Na przełomie października i listopada odbył się w naszej szkole tydzień aktywności, którego główną ideą było zapoznanie z tematyką wolontariatu, a także zachęcanie do podejmowania aktywnych działań w ramach pomocy innym. Podczas godzin wychowawczych została przedstawiona prezentacja tematyczna oraz przeprowadzono ankietę. Dzięki ww. działaniom zgłosiło się bardzo wielu ochotników, którzy wyrazili chęć i gotowość do współpracy. Ich zaangażowanie zainicjowało różnego rodzaju akcje, tj. „KĄCIK RELAKSU” (meble z palet), czy „ PLUSZOWY MIŚ” - zbieranie maskotek dla jednego z domów dziecka. Obecnie organizujemy pomoc dla dwóch opolskich rodzin, które dotknęła trudna sytuacja finansowa. Chcemy je wesprzeć, organizując zbiórkę środków czystości oraz żywności na święta Bożego Narodzenia.
Praca wolontariuszy w PSP 11 stwarza każdemu młodemu człowiekowi szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwala na rozwijanie posiadanych umiejętności. Przyczynia się do odkrywania nowych talentów, nawiązywania znajomości i przyjaźni, uczy też pracy. Daje satysfakcję i poczucie sensu z faktu pomagania innym. Przede wszystkim przyczynia się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu. Nasi uczniowie wiedzą, że praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna.

 

prezydent

logo niepodlegla

logo minister

50 lat logo

SPONSORZY:

optim

ape

zakupy dla dzieci

nici

sopelek

ines

cermag

opole

tak czytam

pinezka

rolkowisko

maestro

zabawki

lewel logo

medikor

PATRONI MEDIALNI:

radio opole

doxa fm

tvp3

projekt

Dzisiaj 114

Wczoraj 155

Tydzień 1950

Miesiąc 4747

Wszystkich 306947

W tej chwili stronę odwiedza 11 gości.