Narodowe Święto Niepodległości

"Ta, co nie zginęła..." - pod takim tytułem odbył się dnia 10.11.2009r. poranek poetycki połączony z fragmentem karty historii w naszej szkole.

W 91 rocznicę Narodowego Święta Niepodległości - święta Polski i Polaków, zebraliśmy się w auli naszej szkoły, aby przenieść się pamięcią do tych lat, w których ból, cierpienie, śmierć i żywa nadzieja niepodległości żyły w sercach Polaków. Pomogły nam przybliżyć ten czas pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Wojska Polskiego, tekst historyczny, o żywej nadziei niepodległości, przemówienie Józefa Piłsudskiego z 1916 roku w znakomitej kreacji Janusza Zakrzańskiego, wiersz "Ta, co nie zginęła..." w wykonaniu Artura Barcysia i recytacje wierszy o ojczyźnie w wykonaniu uczennic kl. IVc, Va i VIa. Całość przygotowała p. Violetta Czeczot.