DZIEŃ PATRONA - Ślubowanie uczniów klas I i Wieczornica

Wczoraj, w ramach obchodów Dnia Patrona, po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbyło się Ślubowanie Uczniów klas I. Na uroczystości zostali zaproszeni szczególni goście: Zdzisław Khul- honorowy Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, prezesTowarzystwa pani Irena Kalita oraz Witold Listowski przewodniczący Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Kędzierzynie Koźlu. Pan Zdzisław Khul przekazał na ręce Dyrektora szkoły Jarosława Cieślińskiego własny obraz "Orlęta Lwowskie" oraz książkę pt. "Semper Fideles", które zostaną przekazane do tworzącej się w naszej szkole Izby Pamięci. Na Wieczorniecę przybyli również przedstawiciele organizacji kombatanckich, Rodzice naszych pierwszoklasistów, byli i obecni Nauczyciele. Wszyscy w skupieniu i zadumie wysłuchali inscenizacji słowno-muzycznej prezentowanej przez uczniów klas starszych. Gromkie brawa nagrodziły młodych aktórów oraz opiekuna Koła Teatralnego p. Małgorzatę Gabryelską.