Sesja popularno-naukowa

Dnia 22 lutego 2010r. odbyła się w naszej szkole sesja popularno-naukowa związana z 70 rocznicą wywózek Polaków z Kresów na Sybir.

Sesję swoją obecnością uświetniły: pan prof. St. S. Nicieja, który prezentował swoją ostanią książkę pt. "Lwowskie Orlęta. Czyn i legenda", pan dr Marek Białokur, który przedstawił w bardzo interesujący sposób genezę wywózek na Sybir wraz z prezentacją multimedialną i młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Gogolinie. W spotkaniu brali również udział przedstwaiciele Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich z panią prezes Ireną Kalitą a także reprezentanci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oddziału Opole z panem Krzysztofem Wernerem i panią DanutąSchetyną. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali zaproszonych gości. Wielkie uznanie należy się również młodzieży z Gogolina, która swoim występem urozmaiciła i wprowadziła odpowiednią atmosferę do tego spotkania. Na koniec imprezy zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy wygrali konkurs na herby miast kresowych z okresu II Rzeczypospolitej.