ZŁOCI CZWARTACY - największy sukces sportowy

26 lutego 2010 r. w hali Kluczborskiego OSiR-u rozegrano finały wojewódzkie „Małego Olimpijczyka”. Rywalizowały najlepsze zespoły uczennic i uczniów szkół podstawowych wyłonione podczas mistrzostw gmin i powiatów z całego województwa Opolskiego. Do klasyfikacji końcowej zaliczało się wyniki z 8 konkurencji, a o zwycięstwie w zawodach decydowała suma zdobytych punktów.

W kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się zespół PSP 11 z Opola. Drużyna PSP 11 wystąpiła w składzie: Kacper Cieśliński, Maciej Walas, Marcel  Lisik (wszyscy z klas III), Miłosz Gajdamowicz, Piotr Bujnicki, Jakub Łach, Kacper Gradowski, Adrian Panek, Bartek Kukuła, Daniel Bil (z klas IV), a opiekunem był pan Jacek Cieśliński. Nasza drużyna zdobyła 43 pkt (zwycięstwo w 5 konkurencjach), wyprzedzając PSP Byczynę 34 pkt, SP Namysłów 29 pkt, PSSP 5 Krapkowice 25 pkt, PSP 2 Głuchołazy i PSP Kietrz 13 pkt.

Drużyna naszej szkoły po zdobyciu Mistrzostwa Opola i zdecydowanym wygraniu pólfinałów Mistrzostw Województwa zdobyła Mistrzostwo Województwa „Małego Olimpijczyka”, pozostawiając w pokonanym polu m.in. faworyzowanych gospodarzy, uczniów PSP z Byczyny (w przeszłości najlepsza szkoła w tej konkurencji w Polsce).