Wycieczka do "Agrochatki"

14 maja 2010r. klasa Ic z wychowawcą p. Marzeną Trzonkowską i z p. Wioletą Rozumek wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego "Agrochatka" w Biadaczu. Dzieci brały udział w bardzo ciekawych warsztatach edukacyjnych. "Od ziarenka garsteczki do świeżej bułeczki" - to warsztaty, które dotyczyły produkcji zdrowej żywności. Uczniowie własnoręcznie wyrabiali i piekli razowe chlebiki, które na pamiątkę przywiozły do domu. Drugie warsztaty pt. "Tajemnice kropli miodu" zapoznawały dzieci z życiem i zwyczajami pszczół, powstawaniem i pozyskiwaniem miodu. Wszystkim bardzo smakował miód, a świece własnoręcznie wykonane były świetną pamiątką z wycieczki.

Wielką atrakcją był żywy kontakt ze zwierzętami: królikami, kozami, kurami, kotami i ich karmienie.

Wszyscy wróciliśmy, mimo niesprzyjającej i deszczowej pogody pełni wrażeń i nowych wiadomości z przyrody i ekologii.