Festyn Osiedlowy

15 maja w naszej szkole odbył się już po raz kolejny Festyn Osiedlowy. Mimo wcześniej niesprzyjającej pogody, w sobotę deszcz już nie padał, ociepliło się i można było rozpocząć zabawę. Już od wczesnych godzin rannych trwały przygotowania: ustawianie stanowisk sprzedaży ciast, napojów, loterii fantowej i innych. O godzinie 11.00 zapowiedziano oficjalne otwarcie Festynu Osiedlowego. Przybyli pierwsi goście. Stoisko z domowymi wypiekami, obsługiwane przez mamy uczniów klasy IIIb cieszyło się dużą popularnością, obok dziewczynki sprzedawały papierowe kompozycje i kwiaty na cele charytatywne. W kawiarence do kupionego ciastka podawana była kawa i herbata. Kto nie miał ochoty na słodki poczęstunek, mógł skorzystać z grilla i stoiska ze świeżym chlebem ze smalcem.

Na boisku szkolnym odbywały się pokazy kunsztu walk rycerskich, strzelania z łuku, występy szkolnych zespołów i wokalistów, pokazy ratownictwa przedmedycznego. Odwiedziły nas również jednostki Straży Pożarnej i Policji. Wielu chętnych uczestniczyło w zorganizowanych pokazach i prezentacjach.

Największą popularnością cieszyła się Loteria Fantowa. Można było wylosować wiele wspaniałych nagród, w tym piękny czerwony rower, deskorolki, hulajnogę i sprzęt gospodarstwa domowego.

W sali gimnastycznej odbywały się pokazy i treningi na ściance wspinaczkowej, organizowane były zawody sportowe i turnieje. W auli wystepowały szkolne teatrzyki a na szkolnych korytarzach można było oglądać wystawy prac plastyczno-technicznych, dotyczących hasła roku "Akcja:Ratujmy Planetę".

Czyli... dla każdego coś dobrego...

Do zobaczenia za rok na kolejnym Festynie.