Puchar Prezydenta Opola pozostaje na stałe w Jedenastce

Wszyscy sympatycy piłki nożnej pamiętają sukces drużyny Kazimierza Górskiego z Olimpiady w Monachium, gdzie w finale 10 września 1972 roku pokonaliśmy drużynę Węgier 2:1. Polski Związek Piłki Nożnej dla upamiętnienia tego sukcesu ustanowił dzień 10 września Dniem Piłkarza. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu, przypominając o tym wydarzeniu, organizował po raz VII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA OPOLA Z OKAZJI DNIA PIŁKARZA pod hasłem: „SZUKAMY NASTĘPCÓW ANTONIEGO KOTA I WOJCIECHA TYCA”. Zespoły rywalizowały o Puchar Przechodni ufundowany przez Prezydenta Opola. Są to nieoficjalne mistrzostwa Opola dla uczniów klas młodszych (do klasy IV)
W czwartek i piątek na boisku ORLIK przy ul. Bielskiej w Opolu przeprowadzono mecze grupowe. W czwartek rywalizowało 6 drużyn w grupie A (PSP Nr 2, PSP Nr 15, PSP Nr 11, Szkoła TAK, PSP Nr 1, Nasza Szkoał); w piątek 5 drużyn w grupie B (PSP Nr 5, PSP Nr 21, PSP Nr 20, PSP Nr 24, PS Nr 29). Z każdej grupy do dalszej fazy rozgrywek przechodziły 2 najlepsze drużyny z każdej grupy. Awans wywalczyły: PSP Nr 11, Szkoła Tak, PSP Nr 20, PSP Nr 24.
W niedzielę na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków odbyły się mecze finałowe. O godz. 16.00 PSP 11 zagrało z PSP 24 wygrywając 5 : 1, a PSP 20 ze Szkołą "TAK" wygrywając 2: 1. o godz. 17.30 w meczu o III miejsce Szkoła Tak wygrała ze PSP Nr 24, a w finale PSP Nr 11 pokonało PSP Nr 20  7 : 3. Było to już trzecie zwycięstwo PSP nr 11 w przeciągu 7 lat. Jedną z zasad turnieju jest to, że szkoła, która wygra 3-krotnie turniej z okazji "Dnia Piłkarza" zdobywa puchar na własność szkoły. Tym samym okazały Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Opola zostaje w Jedenastce.

Najlepsi zawodnicy turnieju:
Mateusz Leszczuk PSP Nr 11,
Dominik Paliszewski PSP Nr 20
Najlepszy bramkarz turnieju:
Emil Garufo Szkoła TAK

Skład PSP 11: Mazurek Wojciech, Gondek Bartek, Kowalski Michał, Kowalski Kuba, Magosz Kuba, Ogórek Michał, Dachnowski Kacper, Bazan Tobiasz, Leszczuk Mateusz. Trener Jacek Cieśliński