"Bezpieczny mieszkaniec"

We wrześniu w naszej szkole została przeprowadzona akcja "Bezpieczny mieszkaniec". Szkoleniem objęte były wszystkie klasy młodsze. Uczniowie poznali w jaki sposób bezpiecznie korzystać z urządzeń gazowych i instalacji. Wszyscy otrzymali dyplomy "Bezpieczny mieszkaniec " oraz "Domki - zgłoś nielegalną instalację prądu lub gazu".

W zajęciach wykorzystano bardzo dużo pomocy dydaktycznych. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, poznawały procedury postepowania w razie zagrożenia oraz numery alarmowe. Akcja zostanie zakończona konkursem plastycznym dotyczącym bezpiecznego użytkowania mediów .

Dziękujemy p. Urszuli Michalik nauczycielce PSP nr 5 w Opolu za przeprowadzenie interesujących i ciekawych zajęć.