6a na zajęciach "Festiwalowe Opole" w Muzeum Polskiej Piosenki

7525 maja 2017 uczniowie klasy 6a wzięli udział w warsztatach zatytułowanych „Festiwalowe Opole” zorganizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Uczniowie zapoznali się z historią opolskiego festiwalu. Po zakończeniu lekcji można było zapoznać się z ekspozycją stałą muzeum, w którym znajduje się m.in. 580 teledysków, 1500 wydawnictw o tematyce muzycznej, 2000 fotografii oraz nagrań audio. Dzieci miały do dyspozycji budki nagraniowe, w których można zarejestrować ulubioną piosenkę i wysłać ją na wybrany adres mailowy. W szafie z kostiumami estradowymi gwiazd zobaczyć można było kostium Majki Jeżowskiej, frak Piotra Rubika czy sukienki Kasi Kowalskiej. W wirtualnych lustrach można było przebrać się w strój gwiazd. W muzeum znajdują się również intersujące i wartościowe eksponaty związane z historią polskiej piosenki takie jak: fortepian z II KFPP, rękopisy największych polskich przebojów, plakaty, bilety wejściówki festiwalowe, foldery oraz festiwalowe nagrody. Dzieci były bardzo zadowolone i niechętnie opuszczały mury muzeum.