Spotkanie klasy 6a z absolwentem PSP 11 w Opolu

11We wtorek, 13 lutego, klasa VIa została zaproszona na warsztaty dziennikarskie do TVP Opole przy ul. Szpitalnej. Gościny udzieliła absolwentka szkoły Pani Anna Ścibor-Jurewicz, która pracuje w telewizji jako kierownik produkcji. Dzieci zapoznały się ze scenariuszami różnych programów telewizyjnych, wczuwały się w rolę operatorów kamer, dziennikarzy prowadzących programy informacyjne, przygotowywały wiadomości sportowe i prognozę pogody. W studio nagrań ćwiczyły wywiady z ciekawymi ludźmi, redagowały różne bloki programowe. Podczas zajęć można było przekonać się, że zawód dziennikarza to niełatwa sztuka prezentacji własnych możliwości i umiejętności - nawet gdy przed kamerą stanie się „na niby”. Było dużo dobrej zabawy i improwizacji. W przygotowaniu warsztatów pomagali rodzice uczniów klasy – Panie: A. Hetmańczyk i M. Bednarek.