Sukces dziewcząt klas V na warsztatach ratowniczych

17Dziewczęta należące do grupy ratowniczej naszej szkoły wzięły udział w ósmej edycji warsztatów ratowniczych zorganizowanych przez panią Marzenę Kawałko oraz Miejską Komendę Straży Pożarnej w Opolu. Na stadionie lekkoatletycznym uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i kilku podstawówek doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Pod okiem specjalistów strażaków-ratowników dziewczyny musiały udzielać pierwszej pomocy w różnych trudnych sytuacjach zagrażających życiu np. prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora, zaopatrzyć otwarte złamania kończyn, tamować krwotoki, zaopatrzyć urazy głowy, pomóc nieprzytomnemu tonącemu itp.

W drugiej części dziewczęta rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych: jak wspinaczka skałkowa na czas i konkurencje strażackie.
Dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Kasia Sojka, Julia Więcek, Maja Gawrecka, Paulina Wojciechowska, Maja Wilk, Iga Glapińska, Zosia Huminiak, Wiktoria Błaszków zdobyły 3 miejsce pokonując zespoły z13 szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i podstawowych. Otrzymały dyplom oraz certyfikat warsztatów ratowniczych. Gratulujemy sukcesu młodej drużynie naszej szkoły szkolącej się pod kierunkiem pani Marzeny Kawałko.