Ogólnopolska Akcja Rodacy Bohaterom

10Wśród wielu codziennych trosk czasami zapominamy, że obok nas, tuż za rogiem lub trochę dalej, tam gdzie kiedyś również biło polskie serce, są ludzie, którzy, tęskniąc za utraconym domem, wyglądają drobnego gestu – napisanych dziecięcą rączką życzeń, pozwalających wrócić pamięcią do mowy przodków, w której na co dzień nie ma już z kim porozmawiać, świątecznej paczki – symbolu wdzięcznej pamięci.
Na dzisiejszych Kresach Wschodnich żyje garstka tych, którym my, najmłodsze pokolenia, winniśmy pamięć i cześć. Zawdzięczamy im wolność, która okupiona została poświęceniem wielu pokoleń. My, Chabrowskie Orlęta, nigdy nie zapominamy o naszych narodowych bohaterach.
Tuż przed feriami z sukcesem zakończyliśmy zbiórkę produktów żywnościowych dla polskich bohaterów z Kresów Wschodnich w ramach Ogólnopolskiej Akcji Rodacy Bohaterom.pl. Dzięki Waszym wielkim sercom, które nie pozostają obojętne na potrzeby innych, udało nam się zebrać ponad 30 kartonów produktów żywnościowych.

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Dziadkowie, Nasi Dobroczyńcy, spisaliście się wspaniale. Dziękujemy za Wasze otwarte serca i za to, że zawsze z wielkim zaangażowaniem odpowiadacie na organizowane przez nas akcje pomocy innym. Razem możemy zmieniać świat… na lepsze.