Podsumowanie akcji „Góra grosza 2019”

grosz 2019 baner

05Już po raz kolejny Towarzystwo Nasz Dom zorganizowało akcję Góra Grosza. Jej celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Uczniowie naszej szkoły i tym razem nie zawiedli, wszystkie klasy zaangażowały się w zbiórkę, a nad prawidłowym przebiegiem czuwali wolontariusze. Akcja ta na stale wpisała się już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Dotychczasowe edycje szkolnych akcji utwierdziły nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz! W tegorocznej akcji udało nam się zebrać rekordową kwotę - 1108,66 zł
Najwięcej zebrano w:

• IVd – 19kg 115g – I miejsce
  • Va – 10kg 155g – II miejsce klasy starsze
  • IVa – 7kg 307g – III miejsce
  • Ia – 7kg 875g – I miejsce
  • IIc – 7kg 529g – II miejsce klasy młodsze
  • IIb – 7kg 359g – III miejsce

GRATULUJEMY!
22 marca nastąpi uroczyste wręczenie dyplomów dla najlepszych oraz przyznanie klasie za uzbieranie na potrzeby dzieci z domów dziecka największej liczby monet tytułu „WIELKIEGO MAŁEGO GROSZA” w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele! Tegorocznym zdobywcą tego honorowego wyróżnienia jest klasa IVd.

Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Uczniom i ich Rodzicom za zrozumienie potrzeb opuszczonych dzieci i włączenie się do naszej akcji!

Wszystkich 320903